02/09/2013

Aleksander Wenglasz (tekst), Łukasz Michoń (tekst), Grzegorz Jankowski (wizualizacje) i Łukasz Lulek (muzyka), przygotowali formę audiowizualnego opowiadania pt. Brazylia, którego projekcję można było zobaczyć w ramach festiwalu Czytanie w ciemnościach organizowanego przez Ritę Baum.

Wasze myśli, z przyzwyczajenia zbyt uległe, pulsować będą szlakami jakimi zaprowadzą je przypadkowi bajarze. Staniecie się świadkami na ślubie przelotnego związku skojarzeń. Fantazja -- bogini ukrytych rzeczy oraz niezwykłych relacji między obrazami, dźwiękami i zapachami -- nie pozwoli abyście się do tej podróży odpowiednio przygotowali.
Dwaj mieszkańcy wrocławskiego Ołbina. Malinowski – etnograf-surrealista balansujący między snem a rzeczywistością i Kowalski, dla którego sen i rzeczywistość to już jedno i to samo. Pierwszy mógłby być drugim, drugi – pierwszym. To bez znaczenia. To nieistotne. W każdym razie nic nie jest oczywiste. Czym więc Ołbin różni się od dzielnic Sao Paulo albo Rio de Janeiro? Ile liter potrzeba, aby przyprawę kuchenną zamienić w daleki kraj? Jak oddzielić imiona od twarzy?

Noc jest prześwietlona i wygląda jak dzień. Wszystko jest kwestią oświetlenia. Fotografując noc, na ułamek sekundy trzeba ją oświetlić, aby zobaczyć potem na zdjęciu. Jednak błysk lampy pozostaje na nocy, nakleja się na nią i po którejś fotografii – noc jest już tak jasna, że przypomina dzień. (fragment)

 

Serwis używa cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane
w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia w przeglądarce.